“Naša slovenska beseda” 2012 PDF Štampa El. pošta
sreda, 13 jun 2012 17:15

09.06.2012. Naša slovenska beseda, Zrenjanin - u mesecu junu Društvo Slovenaca "Planika" iz Zrenjanina je šesti put organizovalo literarno popodne “Naša slovenska beseda”, koja je održana u Kulturnom centru u Zrenjaninu. Namena susreta je povezivanje i druženje članova društava Slovenaca u Srbiji, učesnika dopunskih škola slovenačkog jezika u Srbiji i ljubitelja slovenačke kulture i umetnosti, koji se svake godine predstavljaju sa recitovanjem i pesmi na slovenačkom jeziku. Za razliku od ranijih godina susret nije imao takmičarski značaj. Projekat su u većoj meri podržali Urad Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu i Nacionalni savet slovenačke nacionalne manjine.U ime naše organizacije učesnici u programu bili su Ristić Katica i Matez Strnad, a prisutan je takođe bio i Starc Zdravko.