Naša slovenska beseda 2013 PDF Štampa El. pošta
utorak, 18 jun 2013 20:04

08.06.2013 Naša slovenska beseda 2013, Zrenjanin
Društvo Slovenaca Planika je u junu 2013 sedmi put za redom organizovalo literarno popodne – Naša slovenska beseda. I ovoga puta su na priredbi učestvovala brojna slovenačka društva iz Srbije: Društvo Slovenaca Sava iz Beograda, Društvo Slovenaca Kredarica iz Novog Sada, Društvo Slovenaca Triglav iz Subotice, Društvo Slovenaca Kula iz Vršca, Društvo Slovenaca Emona iz Rume i Slovenska kulturna skupnost Drago Čeh iz Bora. I ove godine su učenici dopunskih škola slovenačkog jezika, članovi pojedinih slovenačkih društava i ljubitelji slovenačke kulture ispleli venac slovenačkih pesama i igara povezanih muzikom.

Učesnici programa bili su nači članovi: Željana Jovčev, Aleksa Peretič, Igor Barna, Jovana Manesku, Aleksandra Tasić, Cevetka Vučković

Zahvaljujemo se Rut Zlobec koja je pripremila  naše učesnike u programu.

Prisutni: Silvana Peretič, Zdravko Starc

Slike pogledajte u galeriji fotografija.